KONST / Litografier / Färglitografi 17312015
nr 1731 2015
Timo Solin
(f. 1947), Sverige
Signerad, färglitografi, numrerad 3/11, daterad -72, figurkomposition, 30x40 cm, yttermått inklusive ram: 44x53 cm
Timo Solin, svensk skulptör och målare född i Tammerfors i Finland 1947.
Utrop:
800 kr
Såld:
900 kr
måndag 13 oktober 2025
kl 18:25:01
500 kr
600 kr
700 kr
800 kr
13 okt
finländsk konst och design
Läs mer om finländsk konst och design
Timo Solin
Läs mer om Timo Solin